B32561J6333K289
Part Number:
B32561J6333K289
Description:
CAP FILM 0.033UF 10% 400VDC 2DIP
Capacitance :
0.033 µF
Height - Seated (Max) :
0.201" (5.10mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.453" L x 0.098" W (11.50mm x 2.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
400V