B32561J6334K189
Part Number:
B32561J6334K189
Description:
CAP FILM 0.33UF 10% 400VDC 2DIP
Capacitance :
0.33 µF
Height - Seated (Max) :
0.374" (9.50mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.453" L x 0.315" W (11.50mm x 8.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
400V