170105J250NF
Part Number:
170105J250NF
Description:
CAP FILM 1UF 5% 250VDC AXIAL
Capacitance :
1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
28 mOhms
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.512" Dia x 1.299" L (13.00mm x 33.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
250V