170124J400FE
Part Number:
170124J400FE
Description:
CAP FILM 0.12UF 5% 400VDC AXIAL
Capacitance :
0.12 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.335" Dia x 1.102" L (8.50mm x 28.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
220V
Voltage Rating - DC :
400V