B32562H1685K189
Part Number:
B32562H1685K189
Description:
CAP FILM 6.8UF 10% 100VDC 2DIP
Capacitance :
6.8 µF
Height - Seated (Max) :
0.465" (11.80mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.650" L x 0.354" W (16.50mm x 9.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
63V
Voltage Rating - DC :
100V