170153K250AA
Part Number:
170153K250AA
Description:
CAP FILM 0.015UF 250VDC AXIAL
Capacitance :
0.015 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.197" Dia x 0.433" L (5.00mm x 11.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
250V