170154K160DB
Part Number:
170154K160DB
Description:
CAP FILM 0.15UF 10% 160VDC AXIAL
Capacitance :
0.15 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.276" Dia x 0.650" L (7.00mm x 16.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
90V
Voltage Rating - DC :
160V