170184J160EB
Part Number:
170184J160EB
Description:
CAP FILM 0.18UF 5% 160VDC AXIAL
Capacitance :
0.18 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.315" Dia x 0.650" L (8.00mm x 16.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
90V
Voltage Rating - DC :
160V