170184K250HC
Part Number:
170184K250HC
Description:
CAP FILM 0.18UF 10% 250VDC AXIAL
Capacitance :
0.18 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.374" Dia x 0.807" L (9.50mm x 20.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
250V