472MWS103KT
Part Number:
472MWS103KT
Description:
CAP FILM 4700PF 10% 10KVDC AXIAL
Capacitance :
4700 pF
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.984" Dia x 2.480" L (25.00mm x 63.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
1200V (1.2kV)
Voltage Rating - DC :
10000V (10kV)