472MWS252KG
Part Number:
472MWS252KG
Description:
CAP FILM 4700PF 2.5KVDC AXIAL
Capacitance :
4700 pF
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.335" Dia x 1.142" L (8.50mm x 29.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
500V
Voltage Rating - DC :
2500V (2.5kV)