170223K630FB
Part Number:
170223K630FB
Description:
CAP FILM 0.022UF 630VDC AXIAL
Capacitance :
0.022 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.335" Dia x 0.650" L (8.50mm x 16.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
630V