B33364A3256J050
Part Number:
B33364A3256J050
Description:
CAP FILM 25UF 5% 370VAC RADIAL
Capacitance :
25 µF
Height - Seated (Max) :
2.638" (67.00mm)
Lead Spacing :
0.787" (20.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Size / Dimension :
2.756" L x 1.772" W (70.00mm x 45.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
370V