170225J250XF
Part Number:
170225J250XF
Description:
CAP FILM 2.2UF 5% 250VDC AXIAL
Capacitance :
2.2 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
20 mOhms
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.709" Dia x 1.299" L (18.00mm x 33.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
250V