B33364A5456J050
Part Number:
B33364A5456J050
Description:
CAP FILM 45UF 5% 440VAC RADIAL
Capacitance :
45 µF
Height - Seated (Max) :
3.031" (77.00mm)
Lead Spacing :
0.787" (20.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Size / Dimension :
3.543" L x 1.890" W (90.00mm x 48.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
440V