F17724333004
Part Number:
F17724333004
Description:
CAP FILM 0.33UF 10% 630VDC RAD
Capacitance :
0.33 µF
Height - Seated (Max) :
0.799" (20.30mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Product Status :
Obsolete
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
300V
Voltage Rating - DC :
630V