170273K250BB
Part Number:
170273K250BB
Description:
CAP FILM 0.027UF 250VDC AXIAL
Capacitance :
0.027 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.236" Dia x 0.650" L (6.00mm x 16.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
250V