170273K400DB
Part Number:
170273K400DB
Description:
CAP FILM 0.027UF 400VDC AXIAL
Capacitance :
0.027 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.276" Dia x 0.650" L (7.00mm x 16.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
220V
Voltage Rating - DC :
400V