474PHC850K
Part Number:
474PHC850K
Description:
CAP FILM 0.47UF 10% 850VDC AXIAL
Capacitance :
0.47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5.4 mOhms
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.728" Dia x 1.339" L (18.50mm x 34.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
500V
Voltage Rating - DC :
850V