170273K630FC
Part Number:
170273K630FC
Description:
CAP FILM 0.027UF 630VDC AXIAL
Capacitance :
0.027 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.315" Dia x 0.807" L (8.00mm x 20.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
630V