474PPA152K
Part Number:
474PPA152K
Description:
CAP FILM 0.47UF 1.5KVDC AXIAL
Capacitance :
0.47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4.3 mOhms
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
1.063" Dia x 1.811" L (27.00mm x 46.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
600V
Voltage Rating - DC :
1500V (1.5kV)