170274K400LE
Part Number:
170274K400LE
Description:
CAP FILM 0.27UF 10% 400VDC AXIAL
Capacitance :
0.27 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.453" Dia x 1.102" L (11.50mm x 28.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
220V
Voltage Rating - DC :
400V