150104J100BB
Part Number:
150104J100BB
Description:
CAP FILM 0.1UF 5% 100VDC AXIAL
Capacitance :
0.1 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.236" Dia x 0.650" L (6.00mm x 16.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
63V
Voltage Rating - DC :
100V