B32656S8824K565
Part Number:
B32656S8824K565
Description:
CAP FILM 0.82UF 10% 850VDC SCREW
Applications :
Snubber
Capacitance :
0.82 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6 mOhms
Features :
Low ESL
Height - Seated (Max) :
1.122" (28.50mm)
Lead Spacing :
0.866" (22.00mm)
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Package / Case :
Rectangular Box
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
1.654" L x 0.630" W (42.00mm x 16.00mm)
Termination :
Screw Terminals
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
450V
Voltage Rating - DC :
850V