EEC2G176HQAAZN16
Part Number:
EEC2G176HQAAZN16
Capacitance :
17 µF
Height - Seated (Max) :
1.791" (45.50mm)
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension :
2.283" L x 1.181" W (58.00mm x 30.00mm)
Termination :
Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Tolerance :
-5%, +10%
Voltage Rating - AC :
400V