ECQ-V1154JMW
Part Number:
ECQ-V1154JMW
Description:
CAP FILM 0.15UF 5% 100VDC RADIAL
Capacitance :
0.15 µF
Height - Seated (Max) :
0.551" (14.00mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.402" L x 0.130" W (10.20mm x 3.30mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
100V