BFC230361224
Part Number:
BFC230361224
Description:
CAP FILM 0.22UF 10% 630VDC RAD
Capacitance :
0.22 µF
Height - Seated (Max) :
0.484" (12.30mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.689" L x 0.299" W (17.50mm x 7.60mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
160V
Voltage Rating - DC :
630V