ECQ-U2A684KL
Part Number:
ECQ-U2A684KL
Description:
CAP FILM 0.68UF 10% 275VAC RAD
Capacitance :
0.68 µF
Height - Seated (Max) :
0.787" (20.00mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Size / Dimension :
1.004" L x 0.413" W (25.50mm x 10.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
275V