B25834T4206K9
Part Number:
B25834T4206K9
Description:
CAP FILM 20UF 10% 450VAC RADIAL
Applications :
Commutating; Damping
Capacitance :
20 µF
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Termination :
Threaded, Male
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
450V