BFC230363103
Part Number:
BFC230363103
Description:
CAP FILM 10000PF 10% 630VDC RAD
Capacitance :
10000 pF
Height - Seated (Max) :
0.346" (8.80mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.492" L x 0.161" W (12.50mm x 4.10mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
160V
Voltage Rating - DC :
630V