SFP48S24L375K-F
Part Number:
SFP48S24L375K-F
Description:
CAP FILM 24UF 3% 480VAC RADIAL
Capacitance :
24 µF
Height - Seated (Max) :
3.870" (98.30mm)
Lead Spacing :
0.810" (20.57mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 90°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
1.870" Dia (47.50mm)
Tolerance :
±3%
Voltage Rating - AC :
480V