B25835K6254K7
Part Number:
B25835K6254K7
Description:
CAP FILM 0.25UF 10% 900VAC RAD
Applications :
Damping; Snubber
Capacitance :
0.25 µF
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
900V