B25835M2224K7
Part Number:
B25835M2224K7
Description:
CAP FILM 0.22UF 10% 3.4KVAC RAD
Applications :
Damping; Snubber
Capacitance :
0.22 µF
Height - Seated (Max) :
5.157" (131.00mm)
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension :
1.378" Dia (35.00mm)
Termination :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
3400V (3.4kV)