B25838A8474M
Part Number:
B25838A8474M
Description:
CAP FILM 0.47UF 20% 1.1KVAC RAD
Applications :
Damping
Capacitance :
0.47 µF
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Termination :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
1100V (1.1kV)