684PHB600K2H
Part Number:
684PHB600K2H
Description:
CAP FILM 0.68UF 10% 600VDC RAD
Applications :
High Frequency, Switching
Capacitance :
0.68 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
7.6 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
0.787" (20.00mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Package / Case :
Radial
Size / Dimension :
1.260" L x 0.433" W (32.00mm x 11.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
350V
Voltage Rating - DC :
600V