684PHB700K2H
Part Number:
684PHB700K2H
Description:
CAP FILM 0.68UF 10% 700VDC RAD
Applications :
High Frequency, Switching
Capacitance :
0.68 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6.1 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
0.965" (24.50mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Package / Case :
Radial
Size / Dimension :
1.260" L x 0.591" W (32.00mm x 15.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
400V
Voltage Rating - DC :
700V