684PHC850K
Part Number:
684PHC850K
Description:
CAP FILM 0.68UF 10% 850VDC AXIAL
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching
Capacitance :
0.68 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4.3 mOhms
Features :
Low ESR, Low ESL
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Axial
Size / Dimension :
0.846" Dia x 1.339" L (21.50mm x 34.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
500V
Voltage Rating - DC :
850V