684PPA152K
Part Number:
684PPA152K
Description:
CAP FILM 0.68UF 1.5KVDC AXIAL
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; Snubber
Capacitance :
0.68 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.7 mOhms
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
1.240" Dia x 1.811" L (31.50mm x 46.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
600V
Voltage Rating - DC :
1500V (1.5kV)