B32537B2475K
Part Number:
B32537B2475K
Description:
CAP FILM 4.7UF 10% 160VDC AXIAL
Capacitance :
4.7 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.500" Dia x 1.339" L (12.70mm x 34.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
60V
Voltage Rating - DC :
160V