B32537B2685K
Part Number:
B32537B2685K
Description:
CAP FILM 6.8UF 10% 160VDC AXIAL
Capacitance :
6.8 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.500" Dia x 1.339" L (12.70mm x 34.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
60V
Voltage Rating - DC :
160V