B32537B3105K
Part Number:
B32537B3105K
Description:
CAP FILM 1UF 10% 250VDC AXIAL
Capacitance :
1 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.461" Dia x 0.827" L (11.70mm x 21.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
90V
Voltage Rating - DC :
250V