B32537B3474K
Part Number:
B32537B3474K
Description:
CAP FILM 0.47UF 10% 250VDC AXIAL
Capacitance :
0.47 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.370" Dia x 0.827" L (9.40mm x 21.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
90V
Voltage Rating - DC :
250V