223PSB302K2H
Part Number:
223PSB302K2H
Description:
CAP FILM 0.022UF 10% 3KVDC RAD
Capacitance :
0.022 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
26.5 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
0.866" (22.00mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Size / Dimension :
1.260" L x 0.512" W (32.00mm x 13.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
750V
Voltage Rating - DC :
3000V (3kV)