B32537B8154K
Part Number:
B32537B8154K
Description:
CAP FILM 0.15UF 10% 630VDC AXIAL
Capacitance :
0.15 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.370" Dia x 0.827" L (9.40mm x 21.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
630V