B32537B8155K
Part Number:
B32537B8155K
Description:
CAP FILM 1.5UF 10% 630VDC AXIAL
Capacitance :
1.5 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.697" Dia x 1.339" L (17.70mm x 34.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
630V