B32537B8225K
Part Number:
B32537B8225K
Description:
CAP FILM 2.2UF 10% 630VDC AXIAL
Capacitance :
2.2 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.815" Dia x 1.339" L (20.70mm x 34.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
630V