B32537B8683K
Part Number:
B32537B8683K
Description:
CAP FILM 0.068UF 10% 630VDC AXL
Capacitance :
0.068 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.331" Dia x 0.827" L (8.40mm x 21.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
630V