B32561J1105K289
Part Number:
B32561J1105K289
Description:
CAP FILM 1UF 10% 100VDC 2DIP
Capacitance :
1 µF
Height - Seated (Max) :
0.272" (6.90mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.453" L x 0.177" W (11.50mm x 4.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
63V
Voltage Rating - DC :
100V