BFC246956823
Part Number:
BFC246956823
Description:
CAP FILM 0.082UF 5% 400VDC RAD
Capacitance :
0.082 µF
Height - Seated (Max) :
0.488" (12.40mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.492" L x 0.213" W (12.50mm x 5.40mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
220V
Voltage Rating - DC :
400V