B32561J1684K000
Part Number:
B32561J1684K000
Description:
CAP FILM 0.68UF 10% 100VDC 2DIP
Capacitance :
0.68 µF
Height - Seated (Max) :
0.248" (6.30mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.453" L x 0.142" W (11.50mm x 3.60mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
63V
Voltage Rating - DC :
100V